...

Decyzje kluczowe podczas tworzenia świetnej strony internetowej dla Twojej firmy – bezpieczny hosting

5/5 - (2 votes)

Decyzje kluczowe podczas tworzenia świetnej strony internetowej dla Twojej firmy – Druga decyzja – Bezpieczny hosting

Host witryny (lub czasami określany jako dostawca hostingu witryny) to firma oferująca technologię i usługi niezbędne do przeglądania witryny w Internecie. Łączysz nazwę swojej domeny z dostawcą usług hostingowych, aby użytkownicy odwiedzający adres Twojej witryny wyświetlali Twoją witrynę, którą przechowujesz na swoim koncie hostingowym.

Kup bezpieczny hosting stron internetowych z dobrym wsparciem technicznym

Na przykładzie hostingu LH.pl, usługi hostingowe mogą kosztować od 50 do 100 zł w pierwszym roku i odpowiednio od 100 do 400 zł w kolejnych latach, w zależności od wybranej technologii i wsparcia. Wykupujesz pakiet hostingowy na rok i co rok przedłużasz.

Oto kilka wskazówek doyczących wyboru dobrego planu hostingowego:

  1. Na początku możesz wybrać najtańszy pakiet hostingowy, zawsze możesz go podwyższyć.
  2. Upewnij się, że Twoja firma hostingowa ma wsparcie telefoniczne i/lub na czacie, abyś mógł szybko uzyskać pomoc, jeśli masz problem. Wsparcie przez e-mail może często trwać zbyt długo i być frustrujące, gdy problem wymaga natychmiastowego rozwiązania. Pomoc telefoniczna jest najlepsza, ale czat też działa dobrze.
  3. Aby uzyskać dostęp do serwera, musi istnieć łatwy w użyciu interfejs serwera. Nie chcesz używać skomplikowanych poleceń do przeglądania zawartości serwera i wprowadzania zmian, chyba że możesz sobie pozwolić na zatrudnienie profesjonalnego administratora serwera, który ci pomoże.
  4. Sprawdź, jaki rodzaj zabezpieczeń serwera  jest stosowany na serwerze, który rozważasz. Będziesz chciał mieć dostęp do swojego serwera za pośrednictwem bezpiecznego protokołu przesyłania plików (SFTP)
  5. Powinny być tworzone codziennie kopie zapasowe zawartości serwera. 
  6. Powinna istnieć również prosta metoda instalacji certyfikatów Secure Sockets Layer (SSL) za pomocą jednego lub dwóch kliknięć. 
  7. Upewnij się, że firma hostingowa przeprowadza regularną konserwację bezpieczeństwa. Idealnie byłoby, gdyby Twoja firma hostingowa miała opublikowany protokół bezpieczeństwa, który możesz przejrzeć, abyś wiedział, w jaki sposób dbają o bezpieczeństwo swoich serwerów.

Zaloguj się
Zarejestruj się
Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.

Optimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.